K čemu má smysl se pravidelně finančně vzdělávat?

Dostal se mi do ruky článek, který působí velmi děsivě. Však i jeh název je hodně pochmurný: Sen o bydlení na hypotéku se mění v noční můru pro stále více Čechů. Jak to tak vypadá, mnoho našinců přecení své síly a schopnosti splácet půjčky a půjčují si opakovaně a pořád dál. Zejména teď, před vánočními svátky, se na nás valí reklamní spoty, články, inzráty s velmi nebezpečným tématem – půjčte si na dárky, hned si je kupte a zaplaťte až po Novém roce. Banky zase půjčují na nové nemovitosti – tzv hypotéční úvěr.

Když si představíme rodinný rozpočet jako nádobu plnou vody, je nám asi jasné, že peníze z ní odtékají stejně jako voda z nádoby a to rychlostí přímo úměrné velikosti otvoru, tedy v případě rozpočtu množství nutných měsíčních plateb. Ale naplňování rozpočtu, tedy naší nádoby z vodou, většina lidí realizuje příjmem ze zaměstnání či z malého podnikání. V přirovnání k naší nádobě vlastně nosí kýble s vodou a lijí do nádoby.

A to je celý problém, uvědomit si, že když z nádoby voda kontinuálně odtéká, měla by zase jinde kontinuálně přitékat. Chtělo by to vybudovat vlastní vodovod, nebo lépe řečeno, penězovod. Ovšem, nejprveje potřeba chtít a pak vědět jak 😉 Víte jak? Proto se shcází skupinka nadšenců (skupinka čítající v dnešní době skoro 200 lidí – podle registrovaných zde na našich stránkách) a pomocí hry CASH FLOW se finančně vzdělává, vlastně si hrajeme a učíme se budovat penězovod.

A ještě ten článek o kterém jsem psal na začátku, je tady.

Jaký máte názor? Proč lidi nesplácejí? Kdo za o může?

Comments are closed.